Proč investovat v České republice?

společnost s ručením omezeným (s.r.o.)

  • Čas potřebný na založení společnosti: 7 dnů

  • Měna: Česká koruna (CZK)

  • Smlouva o zamezení dvojího zdanění: Ano

  • Požadavky na účetnictví: Ano

  • Zdanění příjmů právnických osob: 19 %

  • Základní právní systém: občanské právo

  • Minimum splacení základního kapitálu: 1,- CZK

  • Minimální počet ředitelů / akcionářů: 1/1

consulentia-preco-investovat-v-ceskej-republike

Česká republika ležící v srdci střední Evropy a na křižovatce všech významných evropských dálnic disponuje strategickou a výhodnou geografickou polohou, která láká na svůj trh nejen investory z východu a západu, ale zároveň i severu a jihu. Jelikož sdílí své hranice s Německem, Rakouskem, Slovenskem a Polskem, Česká republika představuje kontrolní bod těchto zemí Evropské unie. Když vezmeme v úvahu všechny tyto výhody ve spojení s železniční infrastrukturou na vysoké úrovni, která je zároveň neustále modernizována, Česká republika vyniká v odvětví dopravy a logistiky (např. Fedex, DHL, Schenker).

Česká republika je velmi známá díky vysoce vzdělané a schopné pracovní síle. Každý vzdělaný Čech ovládá minimálně dva jazyky (češtinu + angličtinu / němčinu / polštinu). Hlavní město Praha je navíc pulsující metropolí poskytující cizincům množství pracovních příležitostí. Skvělým příkladem jsou call centra, služby zákazníkům a další oddělení služeb podpory v různých jazycích. Česká republika je navíc známá i díky svému těžkému průmyslu a zpracování železa, oceli a uhlí. Náklady na pracovní sílu jsou však ve srovnání s několika státy Evropské unie níže. Právě tento fakt je jedním z určujících důvodů, proč se nadnárodní společnosti rozhodly si založit své pobočky a finanční oddělení právě v České republice.

Česká republika se po pádu komunismu v roce 1989 stala jedním z nejatraktivnějších míst pro turisty ve střední Evropě. Nové různorodé podnikatelské příležitosti a poptávka se vytvářejí každý den a tak se Česká republika nepochybně stala velmi příznivou zemí na investování. Život je tu zároveň velmi komfortní a uvolněný.