Podle nově zvoleného viceprezidenta organizace SME Circle a poslance Evropského parlamentu Ivana Štefanece potřebují mít podnikatelé, kteří mají své obchodní partnery v jiných členských státech Evropské unie, méně administrativních překážek.

SME Circle sdružuje 64 europoslanců z 21 zemí, kteří mají zájem pomáhat při odstraňování bariér při obchodování na vnitřním trhu Evropské unie. Ty jsou totiž pro malé a střední firmy největší překážkou v jejich dalším rozvoji a tvorbě nových pracovních míst. Malí podnikatelé jsou přitom největšími zaměstnavateli. V SME Circle jim pomáhají tak, že sbírají podněty a aktivně prosazují do evropské legislativy taková opatření, která vycházejí malým a středním podnikatelům vstříc.
Na postu viceprezidenta bude Ivan Štefanec věnovat hlavně zlepšování elektronických služeb, které v některých členských státech EU, stále nedosahují optimální úroveň a také omezování zbytečné byrokracie při přeshraničním obchodě. Své náměty a podněty mohou podnikatelé posílat na adresu ivan.stefanec@europarl.europa.eu.

(Zdroj europskenoviny.sk)